מאמרים לקידום

מיטה יהודית

מיטה יהודית, פנדה סטייל, רהיטים לבית, מיטה,

מיטה יהודית היא סוג של מיטה שבאופן מסורתי שימש יהודים ברחבי העולם. מיטות אלו נעות בין מסגרות עץ פשוטות עם מזרני קש ועד למיטות מגולפות ומעוצבות.

מיטה יהודית, פנדה סטייל, רהיטים לבית, מיטה,

מיטות יהודיות הן חלק חשוב מהתרבות וההיסטוריה היהודית והם מאפשרות שמירה על מנהגים והלכות בצורה מותאמת ומיוחדת וגם מראות על כך שזה מאוד חשוב לאלו שקונים אותם. בסוף מדוהר על מוצר שימושי גם מבחינת התדירות שלו שזה כל יום למשך כמה שעות וגם צורך מאוד גדול ולכן מכאן החשיבות שלו.

זה יכול להגיע בכל מיני צורות גדלים ואפיונים וכדאי לבדוק את הצורך את המחירים ואת המשמעות של זה מבחינות שונות כי בסוף זה צריך להיות נוח וזה אחד הדברים החשובים שיש לקחת כאשר בודקים את האפשרות הזאת.

מיטה יהודית הינה מיטה רגילה אשר נבדלת מכל מיטה זוגית סטנדרטית אחרת רק בכך שיש בה את האפשרות להפריד את המיטה לשתי מיטות נפרדות. עלינו להקפיד שהמרחק בין המיטות יהיה לפחות כמרחק הושטת יד, כלומר בין 30 ל 40 סנטימטר לפחות.

על פי ההלכה היהודית איש ואישה הנשואים זה לזה אינם מותרים לישון באותה מיטה בימי נידתה של האישה ומכאן שמה של מיטה זו – מיטה יהודית. בעזרתה אפשר לקיים את ההלכה היהודית, אך אין זו בהכרח מיטה הנעשית על ידי נגר יהודי, או לפי הלכה מיוחדת, או עיצוב מסויים כלשהו.

ישנם צדדים חיוביים בבחירתם של בני זוג לישון במיטות נפרדות:

קיום ההלכה מחזק אותנו כיהודים.

ההכרח לישון במיטות נפרדות לשתים עשר יום בחודש לפחות יכול לגרום לזוגות לעבוד יותר על הקשר המילולי בניהם ולשפר אותו, ובנוסף ללמוד איך להפגין את אהבתם אחד אל השנייה בצורה שאינה פיזית. יחד עם זאת, כאשר ניתן לישון במיטה יחדיו, זה מרגיש כמו לחוות מחדש את ליל הכלולות…

רוב האנשים ישנים טוב יותר כשהם לא יושנים באותה מיטה עם אדם נוסף, אפילו אם הם אוהבים מאוד את האדם הזה. שינה עם בן זוג אשר נוחר, בן זוג המשנה תנוחות בשנתו בתדירות גבוהה או בן זוג עם בעיות הירדמות יכול למנוע מכם לחוות שינה נעימה.